Ekonomi

Denetim firması Mazars, kripto para birimleri ile çalışmayı durdurdu

Fransız denetim firması Mazars Group, kripto şubesindeki tüm müşterilerle çalışmayı durdurdu. Gelişme, şirketin müşterilerinden Binance tarafından duyuruldu.

Bir Binance sözcüsü Bloomberg’e şunları söyledi: “Mazars, Binance, KuCoin ve Crypto.com dahil olmak üzere kripto endüstrisindeki tüm müşterileriyle çalışmayı geçici olarak durdurduğunu belirtti. Maalesef bu, şu an için Mazars ile çalışamayacağımız anlamına geliyor. “Daha fazla şeffaflığı savunuyoruz ve önümüzdeki aylarda bu ayrıntıları en iyi şekilde nasıl sağlayabileceğimizi araştırıyoruz.”

Açıklamanın ardından Bitcoin yaklaşık yüzde 2,5 değer kaybetti.

Merkezi Paris’te bulunan Mazars, Kasım ayında FTX’in çöküşünün ardından kripto segmentinde “rezerv kanıtı” olarak adlandırılan şeyin piyasaya sürülmesinin ardından, Binance ve diğer büyük kripto varlık platformlarının kanıtlarını denetleyen şirket oldu.

Rezerv kanıtı olarak adlandırılan raporlar, platformlar tarafından tutulan brüt kripto varlıklarını gösterdiği, bu varlıkların ne kadarının kullanıcılara ait olduğunu belirtmediği ve her zaman güncellenmediği için eleştirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu