Haber

İstanbul Valisi Davut Gül’den 10 Kasım mesajına ilişkin açıklama

İstanbul Valisi Davut Gül, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Vali Gül, sosyal medya hesabından paylaştığı mesajında, kısa hayatına olağanüstü büyük şeyler sığdıran Atatürk’ün, ateşten gömlek giydiğini ve bağımsızlık mücadelesinde en büyük aşkı olan milletine güvendiğini belirterek, “Bağımsız yaşamamıştır, yaşayamaz, yaşamayacaktır” dedi. Kendini milletine adadığını vurguladı.

Atatürk’ün “En büyük eserimiz” dediği; Kadınıyla, erkeğiyle, genciyle yaşlısıyla kurduğu, yediden yetmişe yürekleri özgürlük için atan milletiyle kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nin bugün 100 yaşında olduğunu kaydeden Gül, şöyle konuştu:

“Tarihin en büyük liderlerinden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ve bu cennetimizi miras alan atalarımıza karşı sorumluluğumuzun her zaman bilincindeyiz. Amacımız Gazi’nin gösterdiği yolda muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkmaktır. 100 değil 1000 yıl geçse de Cumhuriyetimizi aynı şekilde korumaktır.” Bizim mücadelemiz, güvene layık olmak ve kadim medeniyetimizin yeniden ihyası ve inşasının kesintisiz devamı için İstanbul’da ve ülkenin dört bir yanında canla başla çalışmaktır. Bu düşüncelerle, Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ve silah arkadaşlarına, tüm silah arkadaşlarına teşekkür ediyoruz. “Şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha rahmetle anıyoruz. saygı, minnet ve rahmetle. Ruhları şad, mekanları cennet olsun.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu