Haber

Silivri’de Anız Yakma Sırasında Çıkan Yangın Kontrol Altına Alındı

SİLİVRİ’de anızların yakılması sırasında alevler ormanlık alana da sıçradı. Ateş rüzgarının etkisiyle kısa sürede büyüdü. Tekirdağ itfaiyesi, İstanbul İtfaiyesi ve Orman Bölge Müdürlüğü’nün fıskiyeleriyle müdahale edilen yangın kontrol altına alındı. Yangına havadan da müdahale edilirken, soğutma çalışmaları da sürüyor.

Yangın, Büyüksinekli Mahallesi’nde anız yakma sırasında saat 17.00 sıralarında çıktı. Bölgede yanan anız, rüzgarın etkisiyle kontrolden çıkarak ormanlık alana yayıldı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ve Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı ekipler sevk edildi. Yangına İstanbul İtfaiyesi, Tekirdağ İtfaiyesi ve Orman Bölge Müdürlüğü itfaiye ekipleri müdahale etti. Yangına söndürme helikopteri de müdahale etti.

UNUTMAYIN, ÖĞRENCİLERİN YANMASININ SONUCU

Yangını yakından takip eden Çatalca Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş, şunları söyledi: Silivri ilçesine bağlı Sinekli Mahallesindeyiz. Ne yazık ki anızların yakılması sonucu rüzgarla birlikte kontrol kaybı yaşanması sonucu yangın ormanlık alana sorunsuz bir şekilde yayılıyor. Burası meşe ağaçlarının olduğu bir bölge, aşağıda bir vadi var. Oraya sıçrar. ormancılık ekiplerimiz

müdahale ederler. Su kamyonlarıyla, tankerlerle. İtfaiye burada, jandarmamız burada. Yaklaşık bir buçuk saat sonra hava şartları biraz lehimize oldu. Hafif bir yağmur esti. Yangın kontrol altına alındı. Şu anda soğutma çalışmaları yapılıyor. Soğutma çalışmalarının gece boyunca devam edeceğini söyledi.

haber-yenisehir.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu